Translate

Vazgeçememek / junoastrology.com

"VAZGEÇEMEMEK insanın kendi hayatına vurduğu bir boyunduruktur! Vazgeçemediğimiz tüketim şekilleri, yeme ve yaşama alışkanlıkları, cinsel veya duygusal bağlar, ekonomik bağımlılıklar, bu güne dek yatırım yapmış olduğumuz işler veya alışmış olduğumuz mekanlar, her zaman bizim için EN İYİSİ olduklarından hayatımızda durmazlar. Biz onlara yüklediğimiz anlamı, onlarla aramızdaki hesabı, onlarda aradığımız cevabı, onlara verdiğimiz emeği çok önemsediğimiz ve yerine yenisini koyamamaktan çok korktuğumuz için onlardan vazgeçemeyiz.

Bazen böylesi vazgeçmeyişler bizim kendimizden vazgeçmemize neden olur! Oysa alıştığımız tüm davranışlar, mekanlar, insanlar, konumlar, bizi desteklemeye, hayatımızın kalitesini arttırmaya, kendimize olan sevgi ve saygımızı güçlendirmeye yarayacaklarını düşündüğümüz için hayatımıza girmişlerdir. İşlevleri bitmiş olsa da varlıkları veya üzerimizdeki etkileri devam ettiği için hayatımızda dururlar ve sadece gölge ederler.

İnsan gölgelerde değil IŞIKTA yaşamak için yaratılmıştır 🙂 Gölgelere sığınmayı güvenli ve rahat bulduğumuz süreçler olsa da bunu bize zarar verecek kadar uzun süre devam ettirmek kendimizi sabote etmekten başka birşey değildir. Bunaltıcı, dar, gelişmemize mani olan, zehirlemeye başlayan, inadımız, tembelliğimiz ya da korkumuz yüzünden içine çöküp kaldığımız durumları dönüştürmemiz, kendimize karşı en önemli vazifemizdir. Işığa çıkmak ve kendimizi / hayatımızı yeni bir gözle görebilmek için, önce içine gömüldüğümüz bu gölgelerden sıyrılmamız şarttır.

Gölgeli durumları hayatımızda tutmamıza neden olan şey bizim kendi içimizdeki gölgelerdir… Gölgelerimizden kaçmamızı sağladığını sandığımız ama sadece onları büyüten – hem kendimize duyduğumuz sevgiyi hem de hayata dair duyduğumuz şevki öldüren – gölgeli hallere bir el atalım 🙂 Bazı fedakarlıkları göze alıp bizi boğan ve zehirleyen bağları keselim… İlk bakışta zor görünse dahi, kendi kendimize zarar verdiğimiz tutumlara bir son verelim. Dar gelen, hatta bizi habire dışarı atmaya çalışan ama içine sığışmaya çalıştığımız kuytu kabukları kırıp dışarı çıkalım. Bir cesaret sahip çıkalım bize verilmiş olan en büyük hazineye; KENDİMİZE!"
junoastrology.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder